Szybko i gładko
Gładzie nakładane maszynowo
Gładź szpachlową można nałożyć agregatem hydrodynamicznym. Dzięki temu prace zajmą mniej czasu, a uzyskana powłoka będzie trwalsza i mocniejsza od tradycyjnych gładzi gipsowych.
Ponieważ szybkie tempo budowania jest dla wielu inwestorów bardzo ważne, rynek wymusza opracowywanie materiałów, które pozwalają przyspieszyć proces budowlany. Producenci odpowiedzieli na takie wyzwanie – od kilku lat jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe gotowe gładzie do nakładania maszynowego.
Co daje zastosowanie takich gładzi? Przede wszystkim przyspiesza prace wykończeniowe. Przyjmuje się, że wprawny szpachlarz robi dziennie na gotowo pod malowanie 30 m2 gładzi. Brygada czteroosobowa wykonuje więc dziennie 120 m2 gładzi. Ten sam zespół używający agregatu hydrodynamicznego i dobrych gładzi ułoży dziennie 400 m2 (100 m2 na jednego robotnika).
Zobaczmy, jak to wygląda na przykładzie średniej wielkości domu jednorodzinnego. Powierzchnia ścian i sufitów w takim budynku wynosi mniej więcej 600 m2. Czteroosobowa brygada ręcznie nałoży gładź w ciągu pięciu-sześciu dni. Te same osoby pracujące z maszyną będą potrzebowały o połowę ...
W artykule znajdziesz:
- informacje, dlaczego warto układać gładzie z pomocą agregatu
- jakiej maszyny użyć do nakładania gładzi
- na jakim podłożu sprawdzi się ten sposób układania gładzi
- jaki rodzaj gładzi nadaje się do natrysku
- porady, jak nakładać gładź agregatem
- jakie narzędzia sa potrzebne do obrabiania gładzi
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych