Spacerem po oknie
Jak zrobić przeszklenie w podłodze
Szklane podłogi widujemy w galeriach handlowych, klubach czy muzeach. Jak zastosować to efektowne rozwiązanie we własnym domu?
Chcąc doszukać się praktycznych stron takiego rozwiązania, można rozważać kwestię naturalnego doświetlenia miejsc zacienionych, znajdujących się piętro niżej lub nadania wizualnej lekkości stropom, antresolom czy podestom półpięter. Podstawowym argumentem za przeszkleniem w podłodze jest jednak wprowadzenie oryginalnego, efektownego i zaskakującego elementu do koncepcji urządzenia domu. W domach jednorodzinnych rzadko kto decyduje się na cały szklany strop, poprzestaje się raczej na pewnych fragmentach, dających z góry widok na salon lub inne warte uwagi miejsce. Przeszklenia pojawiają się też często na antresolach i półpiętrach. Pomysłem wartym rozważenia są przeszklone przesklepienia, pod którymi widnieje celowo zaaranżowana dekoracja, przeważnie wykonana z kamyków i odpowiednio podświetlona.
W wykonywaniu szklanych podłóg specjalizują się te same firmy, które wytwarzają i montują prysznicowe kabiny szklane, szklane balustrady schodów i konstrukcje ścienne. U nich można zamówić projekt, materiał i realizację takiego odważnego pomysłu. Koszty ...
W artykule znajdziesz:
- odpowiedź na pytanie, jak przygotować otwór w stropie, pod przyszłe przeszklenie
- prezentację cech szkła możliwego do zastosowania w podłogach
- informacje o luksferach podłogowych, jako alternatywie dla szklanych tafli
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych