Izolacja stropu
Na stropie gęstożebrowym lub monolitycznym izolację układa się od góry, od dołu albo po obu stronach. Wybór rozwiązania zależy od tego, jaką funkcję ma ona pełnić.
Materiał izolacyjny ma różne zadania. Jeśli strop oddziela pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych lub słabo ogrzewanych, wówczas najistotniejsze jest ocieplenie stropu. Izolację układa się od zimniejszej strony przegrody – na stropie na nieużytkowym poddaszu bądź pod stropem w garażu czy chłodnych pomieszczeniach gospodarczych. Dzięki niej ograniczamy ucieczkę ciepła z ogrzewanych pomieszczeń i zachowujemy w nich komfort termiczny. Strop się nie wychładza i nie wykrapla się w nim para wodna. Grubość warstwy izolacji jest dobierana zależnie od temperatury panującej w chłodniejszym pomieszczeniu.
Gdy strop dzieli kondygnacje użytkowe, na których jest podobna temperatura, wówczas nie trzeba go izolować termicznie. O wiele istotniejsza staje się ochrona akustyczna. Czasem stosuje się na stropie oba rodzaje izolacji – termiczną i akustyczną – łącząc materiały izolacyjne o nieco innych parametrach.
Aby podnieść standard mieszkania i zapewnić komfort akustyczny, w podłodze pływającej zamiast izolacji z materiału ...
W artykule znajdziesz:
- wskazówki, jak poprawnie ocieplić strop na strychu
- informacje o ocieplaniu stropu w garażu lub zimnym pomieszczeniu gospodarczym
- wyjaśnienie, gdzie powinno się zastosować izolację akustyczną i jak ją zrobić
- omówienie materiałów możliwych do zastosowania w każdym z opisywanych wariantów izolacji.
Podpowiadamy, który z parametrów materiału izolacyjnego ma największe znaczenie w każdym z tych zastosowań.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych