Technologie

Drewniane domy z fabryki

Radosław Murat
Radosław Murat

Istnieją dwie drogi do własnego domu drewnianego. Jedna zakłada jego budowę od podstaw, a druga przewiduje skorzystanie z dobrodziejstw prefabrykacji. Jakie domy wykonuje się pod dachami fabryk? W czym są one lepsze od innych, a w czym gorsze?

Dom drewniany można wznosić belka po belce na placu budowy lub zamówić go w kawałkach, a nawet w całości u któregoś z producentów. Na terenie naszego kraju działa już co najmniej sto firm oferujących drewniane domy prefabrykowane. Niemała część ich produkcji wędruje do Niemiec i Skandynawii. Tam domy tego typu cieszą się sporym uznaniem. U nas wciąż odbierane są jako ciekawostka. Mają też opinię drogich.

Przypatrzmy się kilku technologiom budowy drewnianych domów prefabrykowanych. Poznajmy możliwości i ograniczenia, jakie stawiają przed inwestorami.

Drewniane domy z fabryki

Budowa pod dachem fabryki przebiega w dogodnych warunkach klimatycznych. Prefabrykaty nie są zatem narażone na zawilgocenie i mają z reguły doskonałą jakość

fot. DOMEK

W artykule znajdziesz:

  • opis pięciu technologi wykonywania prefabrykowanych domów drewnianych
  • ściagawkę z kupowania domu prefabrykowanego
  • zdjęcia pokazujące różne etapy budowy domów prefabrykowanych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 3/2017 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU