Marzy mi się...

Dom bezpieczny

Radosław Murat
Radosław Murat

Chciałbyś spać spokojnie, nie lękając się kradzieży ani napadu? Nie musisz budować warowni. Nowoczesne materiały i urządzenia przeciwwłamaniowe zapewnią Ci bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo to pojemne pojęcie. Dotyczy życia, zdrowia, ale też majątku. Tak więc dom, który można by uznać za bezpieczny, powinien być przyjazny dla Twego zdrowia i nie stwarzać niebezpieczeństwa w razie różnych klęsk żywiołowych czy zdarzeń losowych (pożar, katastrofa budowlana). Nie o tym jednak będzie mowa. Tym razem pozostaniemy w kręgu zagadnień związanych z bezpieczeństwem mienia, a jest tu co brać pod rozwagę. Czy ogrodzić posesję murem? Czy uzbroić drzwi w zamki naszpikowane elektroniką? Czy nafaszerować wnętrza i posesję detektorami ruchu? A może widok ostrych psów za siatką wystarczająco zniechęci amatorów cudzej własności? Na próżno by szukać jednej skutecznej metody na to, aby złodzieje nie okradali domu.

Dom bezpieczny

Im więcej zabezpieczeń antywłamaniowych, tym trudniej będzie złodziejowi dostać się do Twojego domu, zrabować cenne rzeczy i uciec przed policją lub ochroniarzami

fot. Roto

W artykule znajdziesz:

  • rady dotyczące wyposażenia domu w urządzenia alarmowe
  • informacje o zamkach, bramach, oknach i drzwiach antywłamaniowych
  • wskazówki pozwalające podnieść bezpieczeństwo antywłamaniowe budynku
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 12/2017
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU