Marzy mi się...

Dom bezpieczny

Radosław Murat
Radosław Murat

Chciałbyś spać spokojnie, nie lękając się kradzieży ani napadu? Nie musisz budować warowni. Nowoczesne materiały i urządzenia przeciwwłamaniowe zapewnią Ci bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo to pojemne pojęcie. Dotyczy życia, zdrowia, ale też majątku. Tak więc dom, który można by uznać za bezpieczny, powinien być przyjazny dla Twego zdrowia i nie stwarzać niebezpieczeństwa w razie różnych klęsk żywiołowych czy zdarzeń losowych (pożar, katastrofa budowlana). Nie o tym jednak będzie mowa. Tym razem pozostaniemy w kręgu zagadnień związanych z bezpieczeństwem mienia, a jest tu co brać pod rozwagę. Czy ogrodzić posesję murem? Czy uzbroić drzwi w zamki naszpikowane elektroniką? Czy nafaszerować wnętrza i posesję detektorami ruchu? A może widok ostrych psów za siatką wystarczająco zniechęci amatorów cudzej własności? Na próżno by szukać jednej skutecznej metody na to, aby złodzieje nie okradali domu.

Dom bezpieczny

Im więcej zabezpieczeń antywłamaniowych, tym trudniej będzie złodziejowi dostać się do Twojego domu, zrabować cenne rzeczy i uciec przed policją lub ochroniarzami

fot. Roto

W artykule znajdziesz:

  • rady dotyczące wyposażenia domu w urządzenia alarmowe
  • informacje o zamkach, bramach, oknach i drzwiach antywłamaniowych
  • wskazówki pozwalające podnieść bezpieczeństwo antywłamaniowe budynku
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 12/2017
warto przeczytać
tematy z okładki
Dom niezależny od mediów
Najłatwiej jest wybudować dom na działce z wygodnym dostępem do energii elektrycznej, wody, kanalizacji i gazu. Kiedy chce się mieszkać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Impregnaty techniczne do drewna konstrukcyjnego
Wszystkie konstrukcje drewniane wymagają zabezpieczenia przed wilgocią, wodą, grzybami, owadami oraz ogniem. Zobaczmy, jakie impregnaty techniczne rekomendują ich producenci.
IMPREGNACJA DREWNA