Emil i inwestorzy
Okazja zakupowa oznaczała dużą działkę w okolicy, którą sobie wymarzyli, i stojący na niej zaniedbany dom seryjny. Dom ostatecznie mogli zburzyć, jednak postanowili postąpić w duchu re-designu. Przerobili go na modłę loftowo-zakopiańską. Labirynt pomieszczeń jest teraz przestronnym, jasnym studiem, a pokryta gontem elewacja sielsko wpisuje się w krajobraz jurajskich dolinek.
Jaki był „Emil”? Wejście z podcienia przez sień do holu. Z holu przejście do pokoju dziennego (z kominkiem i wyjściem na taras) oraz do łazienki i kuchni z jadalnią. Stąd także przejście do drugiego pokoju z łazienką. W linii parteru również garaż, do którego można przejść z sieni. Pod schodami prowadzącymi na poddasze – pomieszczenie gospodarcze (piwniczka). Na poddaszu – trzy pokoje sypialne, gabinet i łazienka. Taki był katalogowy dom z wielospadowym dachem. Typowy dla rodziny 2+2: z wieloma zamkniętymi pomieszczeniami i klatką schodową.
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne: pustak poryzowany, strop żelbetowy, dach: drewniany, jętkowy, pokryty dachówką cementową, schody na piętro – żelbetowe. Elewacja: tynk cementowo-wapienny, cokół z płytek ceramicznych. Był… do momentu, gdy kupili go Dawid Hajok i Agnieszka Brzostek. On – kiedyś dziennikarz dużego ogólnopolskiego dziennika, obecnie wydawca portalu internetowego, magazynu oraz właściciel agencji reklamowej, i ...
W artykule znajdziesz:
- zdjęcia bryły i wnętrz
- plany sprzed przebudowy i po jej zakończeniu
- inspirujący poomysł na wykorzystanie dawnego garażu
- szczegółowe informacje na temat przeprowadzanych prac
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych