W dzień w salonie, w nocy w sypialni

Klimatyzatory przenośne

Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Lato nie odpuszcza. Na zewnątrz, nawet w cieniu, bywa zbyt gorąco. We wnętrzach domów i mieszkań też trudno znaleźć wytchnienie. Marzy nam się, by je choć trochę ochłodzić. Jak to zrobić najprościej?

Wydaje się, że z roku na rok przybywa upalnych dni, a temperatura odnotowywana w te dni jest coraz wyższa. A może wcale tak nie jest, tylko stajemy się bardziej wymagający i zamiast potulnie znosić dokuczliwe upały i cierpliwie czekać na ochłodzenie, szukamy sposobu na poprawienie „klimatu” tam, gdzie to możliwe, czyli we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Z całą pewnością mamy też więcej możliwości, by sobie z tym radzić. Jedną z nich są klimatyzatory przenośne. Jak dobrze wybrać takie urządzenie? Na jakie parametry zwracać uwagę, które funkcje dodatkowe są szczególnie przydatne? Jak dobrać wydajność klimatyzatora do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracował?

Klimatyzatory przenośne.jpeg
Klimatyzator przenośny nie zapewni tak dobrego chłodzenia jak odpowiednio dobrane urządzenie stacjonarne, ale za to mniej kosztuje i nie potrzebuje instalacji fot. ELEKTROLUX

W artykule znajdziesz:

  • rodzaje klimatyzatorów przenośnych
  • ich zalety i ograniczenia
  • zasady użytkowania
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 8/2019 Tekst Sebastian Malinowski
warto przeczytać
tematy z okładki
Perfekcyjnie bez względu na kolor
Malowanie nie jest trudne, nie trzeba być fachowcem, żeby sobie z nim poradzić. Grunt to dobrze się przygotować. Co warto...
MALOWANIE ŚCIAN
Z półki na półkę
Ażurowa konstrukcja schodów wspornikowych wygląda lekko i nowocześnie. Nie dzieli optycznie wnętrza i dobrze się prezentuje w otwartej strefie dziennej.
SCHODY METALOWE