Wybieramy miskę ustępową
Urządzenia sanitarne są trwałym elementem wyposażenia łazienki – przymocowuje się je do ściany i/lub podłogi, często obudowuje meblami. Zwykle korzystamy z nich potem przez wiele lat, więc ich jakość i wygląd są bardzo ważne.
Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale dla większości użytkowników ważne jest także to, by wyglądała atrakcyjnie. Dlatego sami albo z pomocą architektów wnętrz wkładają wiele wysiłku w poszukiwanie odpowiednich elementów do jej wyposażenia (ceramiki wysokiej jakości, zaawansowanych technologicznie pryszniców, stylowych detali). Dbają przy tym o to, aby były do siebie dopasowane i tworzyły spójną, estetyczną całość.
Projektanci armatury sanitarnej mają więc duże pole do popisu i skrzętnie z tego korzystają. Oferują urządzenia o oryginalnych kształtach, bogatej kolorystyce i ciekawych rozwiązaniach poszerzających ich podstawowe funkcje.
Wybierając przybory sanitarne, warto zacząć od miski ustępowej. W jej przypadku oprócz estetyki i wygody trzeba jeszcze uwzględnić inne aspekty, takie jak sposób montażu, rodzaj spłuczki czy dodatkowe wyposażenie, aby dopasować je do konkretnej łazienki – remontowanej, nowo budowanej, małej, dużej albo o nietypowym kształcie.
W artykule znajdziesz:
- informacje o różnych typach misek ustępowych, materiałach, z których są wytwarzane oraz dostępnych elementach wykończeniowych
- zasady prawidłowego podłączania do kanalizacji
- informacje, jaki model miski ustępowej da się bez problemu zainstalować w starej instalacji bez jej przerabiania
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych