Postaw na wygodę
Elektryczne ogrzewanie otoczenia domu
Jest zima, więc właścicieli i zarządców posesji jak co roku o tej porze czeka walka ze śniegiem i z lodem. To wcale nie musi być uciążliwe zajęcie.
Oto, żeby eksploatacja budynku i jego otoczenia była bezpieczna, musi zadbać jego właściciel lub zarządca (art. 5 ust. 2 ustawy Prawo budowlane), czyli w przypadku domów jednorodzinnych zazwyczaj także jego użytkownik. Zimą bywa z tym znacznie więcej zachodu niż w innych porach roku – trzeba odśnieżać chodniki, schody i podjazdy do garaży, usuwać śnieg z dachu, a przy wahaniach temperatury także sople z rynien i lód zatykający rury spustowe. Zamiast robić to wszystko ręcznie, można „zaangażować” do pomocy instalację zasilaną energią elektryczną.
Przewody i maty grzejne
Do samoczynnego usuwania śniegu i lodu można stosować przewody oraz maty grzejne. Przewody nadają się do ochrony dachów, rynien, rur spustowych, chodników, podjazdów oraz rur kanalizacyjnych i zbiorników, maty do zabezpieczenia chodników i podjazdów.
Na zewnątrz budynków instalowane są przewody jednostronnie lub dwustronnie zasilane, stało- albo zmiennooporowe. Przewody dwużyłowe zasilane ...
W artykule znajdziesz:
- informacje o sposobach zabezpieczenia przed śniegiem i lodem chodników, podjazdów, rynien, rur spustowych oraz zbiorników zewnętrznych
- zasady dobierania kabli i mat grzejnych do stosowania na zewnątrz
- wskazówki dotyczące sposobów zabezpieczania systemów antyoblodzeniowych i sterowania nimi.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych