Bateria stojąca jednouchwytowa
Tajniki prawidłowego montażu
Zainstalowanie lub wymianę baterii najlepiej jest zlecić instalatorowi z doświadczeniem, ale nie jest to bardzo trudne zadanie, więc można także spróbować zmierzyć się z nim samodzielnie. Trzeba tylko wiedzieć jak i czym.
Producenci armatury wodociągowej oferują trzy typy baterii. Są to baterie ścienne montowane na ścianie albo w ścianie pod tynkiem, stojące, nazywane też sztorcowymi, przeznaczone do zamocowania na powierzchni urządzenia sanitarnego lub na płaszczyźnie blatu albo kolumnowe przewidziane do umieszczenia na podłodze (zwykle obok wanny).
Baterię ścienną powinniśmy wybrać do instalacji, której rury są wyprowadzone powyżej górnej krawędzi przyboru sanitarnego (zlewozmywaka, umywalki lub wanny). Do zakończonej niżej, pod przyborem (zlewozmywakiem, umywalką, bidetem etc.), odpowiednia będzie armatura stojącą.
W grupie baterii stojących najpopularniejsze są jednootworowe, czyli montowane w jednym otworze i mające wspólną dźwignię do regulacji strumienia i temperatury wody, nazywane też jednouchwytowymi. Ze względu na sposób regulacji są wygodne w obsłudze i oszczędne, ale nie wyczerpują oferty baterii stojących. Dostępne są także baterie z większą liczbą elementów (dwoma, trzema, a nawet czterema), z których każdy umieszcza ...
W artykule znajdziesz:
- zasady doboru baterii sztorcowej
- sposób montażu
- przydatne narzędzia
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych