Jak długo budować
Bezpiecznie dla budżetu i inwestycji
Przemyślany projekt, starannie wykonany kosztorys oraz rozsądny harmonogram robót uzgodniony z wykonawcami, a przede wszystkim dopasowany do sposobu i możliwości finansowania budowy. To trzy kroki do sukcesu, którym jest zakończenie budowy w założonym czasie.
Statystyki wskazują, że średni czas wznoszenia w Polsce domu jednorodzinnego wynosi prawie pięć lat, ale ostatnio systematycznie się skraca. Tempo budowy zależy od wybranej technologii (tradycyjna murowana czy dom z elementów prefabrykowanych), organizacji budowy (zatrudnienie generalnego wykonawcy albo kilku ekip do poszczególnych etapów) i źródeł finansowania (z kredytem lub z własnych pieniędzy). Jeśli weźmiemy pod uwagę wszelkie koszty ponoszone w związku z budową domu, okaże się, że najlepiej jest przeprowadzić ją w ciągu dwóch sezonów. Od wbicia pierwszej łopaty do przeprowadzki nie powinno upłynąć więcej niż 18 miesięcy.
W artykule znajdziesz:
- rozważania, jaki wpływ na czas budowy domu jednorodzinnego mają źródła jej finansowania, wybór technologii, sposób organizacji oraz przepisy.
Dowiesz się też, ile czasu mogą trwać poszczególne etapy budowy, które elementy budynku wymagają szczególnej uwagi i tak zwanych przerw technologicznych oraz jak zabezpieczyć budowę przed zimą.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych