W domu i w zagrodzie
Dom z daleka przypomina tradycyjną wiejską zagrodę. Widoczne z bliska szerokie przeszklenia i nagi betonowy strop w środku zdradzają jego współczesny charakter.
Żeby dotrzeć do domu w Chwałowicach, trzeba przejechać przez spory zagajnik. Gdy wszystko wskazuje na to, że podwrocławska wieś już się skończyła i więcej zabudowań nie będzie, nieoczekiwanie między drzewami pojawia się ceglana ściana szczytowa, a zaraz potem – druga, otynkowana bryła. Obie części domu mają symetryczne dwuspadowe dachy, stoją względem siebie pod kątem prostym. Scala je niewielki parterowy łącznik o płaskim dachu – to w nim znajduje się główne wejście do budynku. Masywne drewniane drzwi pomalowane na czarno mają gładką, pozbawioną ozdób powierzchnię. Dom stoi na dużej, bo aż 2,5-hektarowej działce. – Zachwyciło mnie to miejsce, piękna łąka i las, trochę na uboczu, latem rozgwieżdżone niebo. Zdecydowałam się na kupno natychmiast i w zaledwie trzy dni dokończyłam wszystkie formalności – opowiada właścicielka.
W artykule znajdziesz:
- prezentację domu złożonego z dwóch odmiennie wykończonych brył, który z daleka przypomina tradycyjną wiejską zagrodę
- opis ciekawych rozwiązań architektonicznych: np. parterowy łącznik spajający obie bryły, duże okna w salonie, nietypowy sposób doświetlenia długiego wąskiego korytarza, ceglana elewacja
- zdjęcia i plany domu
- informacje o zastosowanych materiałach wykończeniowych
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Projekt architekt Szymon Brzezowski, +48 Pracownia Projektowa
Zdjęcia Piotr Mastalerz