Okazały „Wspaniały”
Inwestorzy zbudowali ten dom na lata, nie oszczędzali więc na materiałach i instalacjach. Ale zaczęli od rozważnego wyboru projektu.
Parcela położona kilkanaście kilometrów od Torunia dosyć długo czekała na kupca. Potencjalnych nabywców zniechęcała jej duża powierzchnia (2500 m2) przekładająca się na wyższą cenę, a także prawie 2-metrowe krzaki i wysokie trawy gęsto porastające teren. Działka miała jednak również pewne zalety: malownicze otoczenie pól i lasu oraz niewiele domów w bliskim sąsiedztwie. Poza tym jest ona na tyle oddalona od ruchliwych dróg, aby w okolicy panował błogi spokój, a jednocześnie łatwo można się stąd dostać do miasta. Wszystkie te aspekty wzięli pod uwagę państwo Justyna i Maciej, zanim podjęli decyzje o zakupie ziemi.
Małżonkowie mieli już za sobą pierwszą przygodę związaną z budową. Niewiele wcześniej zakupili projekt domu parterowego, ale w czasie adaptacji postanowili podnieść ściankę kolankową, aby stworzyć poddasze użytkowe. Popsuło to wygląd budynku i zrodziło obawy o koszty ogrzania wysokiego na 7 ...
W artykule znajdziesz:
- opis realizacji jednego z projektów gotowych Muratora: Wspaniały - wariant I - M04a
- omówienie zmian, jakich dokonali inwestorzy na etapie adaptacji, aby jak najlepiej dostosować projekt do potrzeb swojej rodziny
- opinie inwestorów na temat wybranych przez nich rozwiązań budowalnych i instalacyjnych (ściany trójwarstwowej, pompy ciepła)
- zdjęcia i plany domu
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Projekt Wspaniały – wariant I – Murator M04a, architekt Małgorzata Cybulska-Marks
Zdjęcia Marcin Czechowicz