Nieszczerość materiałowa
czyli jak one udają… drewno
Coraz częściej trudno je odróżnić od oryginału. Są od niego tańsze i odporniejsze na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia. A jednak nie wszyscy kochają drewniane imitacje. Może jednak czasem warto się do nich przekonać?
Drewno jest jednym z ulubionych materiałów do aranżacji wnętrz w polskich domach. Niesłabnącą popularnością cieszą się style skandynawski, rustykalny czy eko, które podkreślają naturalne piękno drewna. Użytkowanie drewna w wielu miejscach (łazienka, elewacja budynku) może stanowić jednak spore utrudnienie. Z pomocą przychodzą materiały drewnopodobne, mające podwyższoną odporność na plamienie, wilgoć, ścieranie czy mróz. Dostępne dziś wysokiej jakości materiały drewnopodobne w najdrobniejszych szczegółach odtwarzają naturalne cechy i właściwości drewna: barwę, rysunek słojów, fakturę, a nawet przebarwienia, przetarcia i ślady zniszczenia.
W artykule znajdziesz:
- informacje o imitacjach drewna elewacyjnego (drewnopodobnych tynkach, fototynkach, innowacyjnych panelach z PCW, laminowanych płytach HPL);
- podpowiedzi, jakie efekty można uzyskać stosując sztuczny kamień udający drewno;
- czym charakteryzują się nowoczesne tapety "drewniane";
- jak wybierać drewnopodobne panele PCW do wnętrz;
- informacje, jak wyglądają i w jaki sposób można układać nowe drewnopodobne płytki ceramiczne.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych