Śnieg niech spada
W naszym klimacie zima potrafi sypnąć śniegiem. Właściciele domów jednorodzinnych muszą być przygotowani na to, że trzeba go będzie usuwać nawet codziennie. Odśnieżanie szuflą, choć skuteczne, jest dość męczące. Lepiej sięgnąć po specjalistyczne urządzenia.
Należy regularnie zgarniać śnieg z podjazdu i ścieżki do domu, najlepiej na bieżąco. Wybór urządzenia do odśnieżania zależy głównie od wielkości nawierzchni.
Na duży śnieg
Do oczyszczania większych powierzchni przeznaczone są odśnieżarki. Mogą być zasilane silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Do wyboru mamy urządzenia jedno- albo dwustopniowe. Te pierwsze mają podajnik ślimakowy, który podrywa śnieg z nawierzchni i od razu kieruje go do komina, skąd jest on wyrzucany na bok. Urządzenia te są zwrotne, lekkie i proste w obsłudze. Łatwo się nimi manewruje, poza tym nie zajmują dużo miejsca w przechowalni. Zwykle mają mniejszą moc niż odśnieżarki dwustopniowe. Są przeznaczone do systematycznej pracy – skutecznie usuwają świeży śnieg, jednak mogą sobie nie poradzić z jego grubą i zleżałą warstwą. Nie są polecane do oczyszczania nawierzchni żwirowych. Inaczej pracują odśnieżarki dwustopniowe. Śnieg jest najpierw zbierany przez podajnik ślimakowy, a potem przekazywany do obracającego się z dużą prędkością wyrzutnika wirnikowego. Zanim opuści urządzenie, jest kruszony i rozdrabniany. Odśnieżarki dwustopniowe mogą pracować w trudnych warunkach. Usuwają zbity i zmrożony śnieg.
Odśnieżarki elektryczne mają mniejszą moc od spalinowych, a zasięg ich pracy...
W artykule znajdziesz:
- informacje, dlaczego warto mieć odśnieżarkę
- wskazówki, jakie urządzenie wybrać - elektryczne czy spalinowe
- podpowiedzi, czym się kierować przy jego zakupie
- rady, jakie parametry należy wziąć pod uwagę, wybierając odśnieżarkę
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych