Nawierzchnie przepuszczalne
Zmiany klimatyczne manifestujące się długo trwającymi suszami i gwałtownymi ulewami, w czasie których woda spływa do kanalizacji, sprawiają, że pogłębia się jej deficyt w gruncie. Warto temu przeciwdziałać i budować nawierzchnie chłonne. Pokazujemy cztery, mając nadzieję, że ułatwi to wybór tej najwłaściwszej.
Przepuszczalne nawierzchnie łatwo pochłaniają deszczówkę w czasie opadów, zapobiegając jej niekontrolowanej ucieczce, co w sposób oczywisty poprawia warunki wodne na działce. Ale to niejedyna ich zaleta. Takie nawierzchnie wyglądają bardzo naturalnie, ładnie komponują się z ogrodem i podkreślają urodę roślinnych kompozycji. Właściwie dobrane znikają, wtapiając się w otoczenie, co ma szczególne znaczenie na działkach małych, na których powierzchnie takie jak podjazd, miejsce parkingowe, ścieżki wokół domu czy dojście do wiaty śmietnikowej często stanowią znaczną część posesji.
W artykule znajdziesz:
- cztery różne propozycje nawierzchni przepuszczalnych: żwirowej, z kratką z tworzywa, z kształtek betonowych oraz mineralno-żywicznej;
- inspirujące zdjęcia;
- podpowiedzi pomagające w wyborze;
- przykładowe koszty każdej nawierzchni.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych