Zogniskowane na tradycji
Kominki w dawnym stylu wciąż rozpalają naszą wyobraźnię. Nawiązywanie do tradycji często daje lepsze efekty niż podążanie za modą.
Tradycyjny kominek to przede wszystkim miejsce, przy którym się odpoczywa, patrząc w ogień. Tworzy przytulną atmosferę, dodaje ciepła, stanowi ozdobę odświętnych chwil i rodzinnych spotkań. Pali się w nim nie tylko po to, aby ogrzać wnętrze, lecz także po to, żeby czas biegł wolniej. Nie liczą się tu awangardowe formy, nowości nie są cenione. Forma tradycyjnego kominka, jego wielkość, materiał obudowy i miejsce w domu są wzorowane na przeszłości – konkretnych wzorach historycznych. Wzorów jest jednak wiele, warto więc wyszukać odpowiedni, czyli taki, który będzie pasował wielkością i formą do wystroju wnętrza. Wtedy kominek będzie rzeczywiście integralną częścią domu, a nie niezgrabnie wstawionym elementem.
Co prawda, prawdziwie tradycyjny kominek powinien być otwarty, ale nie dajmy się zwariować. Współczesne wkłady kominkowe, na przykład takie z podnoszoną szybą, pozwalają na bezpośredni kontakt z ogniem wtedy, gdy tego chcemy ...
W artykule znajdziesz:
- galerię 23 zdjęć najpiękniejszych kominków w tradycyjnym stylu
- ciekawe spostrzeżenia na temat kominków m.in. klasycznych, rustykalnych, kaflowych
- inspiracje, jaki kominek wybrać do swojego domu
- porady, w jakim miejscu w domu tradycyjny kominek będzie wyglądał najlepiej
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych