Zalana podłoga
Widok podłogi pokrytej kilkucentymetrową warstwą wody nie należy do przyjemnych. Woda już się wylała, więc trzeba ją zebrać, wszystko wysuszyć, a potem przystąpić do naprawy. Podpowiadamy, jak postępować w takiej sytuacji.
Najczęstszą przyczyną zalania jest awaria w instalacji wodnej lub c.o. Ale nie mniejsze szkody może wyrządzić woda wyciekająca z zepsutej zmywarki albo pralki. Naprawa zalanej podłogi może nastąpić czasem dopiero po kilku miesiącach. Oto podstawowe informacje, które mogą się przydać, żeby prawidłowo naprawić posadzkę z drewna.
Woda na powierzchni posadzki
Rozlaną na drewnianej podłodze wodę należy jak najszybciej zebrać. Moje doświadczenia wykazały, że niewielka ilość wody pozostawiona osiem godzin na szczelnej lakierowanej powierzchni nie pozostawiła żadnych śladów. W analogicznej sytuacji na olejowanej desce w ciągu 30 minut powstanie na obwodzie kałuży ślad świadczący o wniknięciu wody w drewno. Po 45 minutach ślad ten jest już bardzo wyraźny. Olejowana podłoga jest bardziej wrażliwa na wodę, ponieważ olej nie zamyka porów drewna, nie tworzy szczelnej powłoki.
W artykule znajdziesz:
- praktyczne porady, co zrobić w razie zalania drewnianej posadzki oraz jak ją naprawiać
- wskazówki, jak suszyć podkład podłogowy
- informacje o tym, jak różne gatunki drewna reagują na długotrwały kontakt z wodą
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Zdjęcia PARPO