Wylewka z grubsza cienkowarstwowa
Masy samopoziomujące to idealny materiał do wyrównania podkładu podłogowego. Niektóre można układać tylko cienką warstwą. Co zatem zrobić, gdy zechcemy wyrównać duże krzywizny i dziury? Są takie wylewki, które sobie z tym poradzą.
Podkład to warstwa wyrównawcza ułożona na stropie, stanowi podłoże dla posadzki. Często jednak podkład trzeba jeszcze dodatkowo wyrównać, zwłaszcza gdy ma się na nim znaleźć posadzka z paneli, ceramicznych płytek wielkoformatowych lub wykładzina. Do tego właśnie potrzebna jest wylewka samopoziomująca. Tworzy ona idealnie gładką powierzchnię. Bardzo popularne są tradycyjne wylewki cienkowarstwowe. Stosuje się je na w miarę równych podłożach, więc nie umożliwią zniwelowania większych krzywizn. Układa się je bowiem warstwą grubości 2-3 mm.
Czy zatem, wykonując podkład lub niwelując jego większe krzywizny, mamy do wyboru tylko zaprawy półsuche, których nijak nie da się nazwać samorozpływnymi, trudniejsze i pracochłonniejsze w układaniu?
Na szczęście są jeszcze wylewki samopoziomujące grubowarstwowe. Można z nich robić zasadnicze podkłady o grubości od 1 do nawet 7 cm lub wykorzystać je do wyrównania tych już istniejących, jeśli są krzywe. Przydadzą się także ...
W artykule znajdziesz:
- podstawowe informacje o wylewkach samopoziomujących
- wyjaśnienie, którymi masami samopoziomującymi zdołasz wyrównać bardzo krzywe podłoże
- przegląd najpopularniejszych zapraw do wykonywnia grubych wylewek samopoziomujących
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych