Preparaty do konserwacji drewna
Taras, elewacja, ogrodzenie
Drewno jest jednym z najpopularniejszych i najładniejszych surowców budowlanych. Jednak pozostawione na zewnątrz bez pielęgnacji będzie ulegać zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych. Dlatego wymaga konserwacji. Przedstawiamy preparaty, które można w tym celu wykorzystać.
Prawidłowo konserwowane drewno będzie pięknie wyglądać przez wiele lat. Właściwą ochronę przed biokorozją zapewniają bezbarwne impregnaty gruntujące, a wykończenie dekoracyjno-ochronne – impregnaty nawierzchniowe (powłokotwórcze), oleje, lakierobejce, lazury oraz farby i emalie kryjące. W drugiej grupie produktów dodatek substancji biobójczych jest znacznie mniejszy, chroniona jest tylko powłoka. Dlatego żeby jak najlepiej zabezpieczyć drewniane elementy powinno się najpierw zastosować bezbarwny impregnat gruntujący, a potem nałożyć na niego dowolny preparat ochronno-dekoracyjny.
Na zewnątrz są przeznaczone przede wszystkim produkty rozpuszczalnikowe, które mogą zawierać dużą ilość lotnych związków organicznych (LZO). Wiele z nich mocno pachnie, ale nie jest to dokuczliwe, bo będą nanoszone na świeżym powietrzu.
Produkty na bazie rozpuszczalników mają znacznie lepsze właściwości penetrujące, co jest ważne, gdy chcemy zapewnić długotrwałą ochronę drewna. Bardzo dobrze chłonie je zwłaszcza drewno stare, mocno wysuszone, spękane. Preparaty wodne są bardziej ekologiczne, zawierają niewielkie ...
W artykule znajdziesz:
- opis właściwości róznych produktów do impregnacji i mlaowania drewna
- ofertę rynkową impregnatów, olejów, lazur i lakierobejcy oraz farb i emalii
- wskazówki, jak i czym odnawiać drewniane okna
- podpowiedź, jakich produktów renowacyjnych używać do bardzo zniszczonego drewna
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych