Pompa ciepła do starego domu
Jak dobrać, żeby mieć komfortowy system grzewczy
Instalowanie pomp ciepła w miejsce starych, uciążliwych w obsłudze, nieefektywnych i zanieczyszczających środowisko urządzeń grzewczych ma coraz więcej zwolenników. I nie jest to wyłącznie kwestia mody, lecz racjonalnej kalkulacji.
Przy wyborze nowego źródła ciepła do starego domu warto myśleć nie tylko o tym, by jak najmniejszym kosztem poprawić komfort ogrzewania. Wymiana źródła ciepła i związana z tym modernizacja instalacji grzewczej to zwykle inwestycja na długie lata, więc trzeba szukać rozwiązań, które gwarantują nie tylko doraźne korzyści, ale i zysk w dłuższej perspektywie. I to nie tylko ten dający się wprost przeliczyć na złotówki.
Z każdym rokiem świadomość ekologiczna Polaków jest coraz większa. Oczekują, by systemy ogrzewania były komfortowe i bezobsługowe. Użytkownicy starych, prostych kotłów węglowych poszukują alternatywnych sposobów ogrzewania. Zachęceni programami wsparcia, coraz częściej decydują się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, w efekcie czego zwiększa się również zainteresowanie źródłami ciepła zasilanymi energią elektryczną.
W artykule znajdziesz:
- zasady doboru pompy ciepła do starego domu
- możliwości współpracy PC z istniejącą w domu instalacją
- ograniczenia powietrznych pomp ciepła
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych