Kupujemy panele fotowoltaiczne
Jak dobrze wybrać urządzenia do domowej instalacji?
Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko panele, ale od nich zależy końcowa wydajność całego systemu. Kiedy się na nie patrzy, zwłaszcza zamontowane wysoko na dachu, wszystkie wydają się takie same, choć nie są. Czym się różnią i jak to wpływa na ich cenę?
Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) moc zainstalowanych w Polsce instalacji fotowoltaicznych przekroczyła 5 GW (dane na koniec czerwca br.). W kwietniu tego samego roku ta wartość wynosiła około 4,7 GW. To oznacza, że w ciągu zaledwie dwóch miesięcy odnotowano wzrost o blisko 500 MW, czyli ponad 10%. Wszystko wskazuje na to, że trend na inwestowanie we własne instalacje fotowoltaiczne utrzyma się, ponieważ ceny energii elektrycznej będą w następnych latach coraz wyższe.
Wraz z rosnącym zainteresowaniem fotowoltaiką ze strony potencjalnych inwestorów wzrasta także dostępność produktów wchodzących w skład instalacji fotowoltaicznych.
Jednym z najważniejszych elementów każdej takiej instalacji jest moduł fotowoltaiczny, nazywany potocznie panelem. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru modułu fotowoltaicznego? Czy każdy działa tak samo? Czy najdroższe zawsze są najlepsze?
W artykule znajdziesz:
- popularne technologie stosowane w produkcji paneli fotowoltaicznych
- najważniejsze parametry paneli
- wskazówki ułatwiające porównanie poszczególnych produktów
- zasady gwarancji
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych