Komin do kotła na pelety
Do efektywnego i emitującego jak najmniej szkodliwych substancji spalania potrzebne są: dobrej jakości kocioł, na przykład opalany cieszącymi się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów peletami, i odpowiednio do niego dobrany oraz właściwie zamontowany komin.
Odchodzenie od palenia węglem i plany ograniczenia wykorzystywania kotłów gazowych zmuszają inwestorów do poszukiwania innych źródeł ciepła, a obowiązek zapewnienia niskiej wartości wskaźnika EP nowo wznoszonych domów – dodatkowo do stosowania odnawialnych źródeł energii. W tej sytuacji wielu stawia na pompy ciepła, jednak wiązane z nimi nadzieje i odnotowywany do niedawna dynamiczny wzrost ich sprzedaży ostatnio nieco osłabły. Powodem jest wysoki koszt zakupu urządzeń, niepewność odnośnie do cen energii elektrycznej oraz pogorszenie warunków użytkowania fotowoltaiki, często wykorzystywanej do obniżenia kosztów eksploatacji pomp ciepła.
Innym rozwiązaniem, popularnym zwłaszcza wśród inwestorów o bardziej tradycyjnym podejściu do tematu ogrzewania, na przykład „oswojonych” z urządzeniami na paliwa stałe, są kotły na pelety. Kosztują mniej niż pompy ciepła, są w znacznym stopniu zautomatyzowane, więc wygodne w eksploatacji, a dzięki spalaniu biomasy wpisują się w ekotrend i wymóg wykorzystywania, przynajmniej częściowo, odnawialnych ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych