Jak zostać odbiorcą gazu z sieci
Wszelkie sprawy związane z korzystaniem z gazu ziemnego załatwia się w biurach obsługi klienta PGNiG. Budowę przyłącza oraz dopełnienie koniecznych do tego formalności zwykle zleca się spółce gazownictwa.
Zanim kupimy działkę w wybranej okolicy, zwykle ustalamy wcześniej, z jakich mediów będziemy mogli na niej korzystać. Wstępne informacje o zasięgu sieci gazowych możemy dziś uzyskać, przeglądając strony internetowe, na których główni dystrybutorzy gazu ziemnego publikują mapy zasięgu swoich systemów. Oficjalną informację o możliwości przyłączenia do sieci gazowej uzyskamy jednak dopiero po złożeniu formalnego wniosku.
Jego adresatem powinno być przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą lub dystrybucją gazu ziemnego w danej okolicy (oprócz dużych spółek gdzieniegdzie działają też lokalni operatorzy). Potrzebny formularz można pobrać ze strony internetowej przedsiębiorstwa i po wypełnieniu wysłać pocztą na jego adres albo złożyć osobiście w jednym z licznych biur obsługi klienta. Tam uzyskamy też wszelkie potrzebne informacje na temat przyłączenia do sieci, a w razie problemów z prawidłowym wypełnieniem wniosku – także fachową pomoc. Jeszcze przed zakupem działki możemy wypełnić uproszczony wniosek, jednak ...
W artykule znajdziesz:
- informacje, jak i gdzie złożyć wniosek o przyłączenie do sieci gazowej
- podpowiedź, jak określić przewidywane roczne zapotrzebowanie na gaz oraz jak ustalić moc przyłączeniową
- listę dokumentów, które należy dołączyć do wniosku
- czytelny schemat postępowania inwestora, który chce się przyłączyć do sieci gazowej
- zestawienie głównych dystrybutorów gazu ziemnego w Polsce
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych