Murator Instalacje Jak usprawnić ogrzewanie

Jak usprawnić ogrzewanie

Sterowanie automatyczne, zdalne, inteligentne

Paweł Staszewski
Paweł Staszewski

Powody i zakres modernizacji instalacji grzewczej bywają różne, cel jest zawsze ten sam – jak najtańsze i wymagające minimum obsługi ogrzewanie. To oznacza oczywiście ogrzewanie sterowane co najmniej automatycznie, a najlepiej zdalnie lub inteligentnie.

modernizacja-ogrzewania.jpeg
Regulator źródła ciepła z modułem do zdalnego komunikowania umożliwia sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu z odpowiednią aplikacją fot. KOSPEL

Automatyka odpowiada za optymalną pracę instalacji, komfort cieplny i ekonomiczną pracę źródła ciepła. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają sterowanie urządzeniami grzewczymi bez konieczności wizyt w kotłowni, a nawet bez potrzeby wstawania z fotela. To może oznaczać kolosalną zmianę dla domowników, jeśli przed modernizacją ich dom był ogrzewany przez prosty kocioł na paliwa stałe z umieszczonym na obudowie regulatorem (termostatem), wymagającym ręcznego przestawiania, gdy w ogrzewanych pomieszczeniach robiło się zbyt ciepło albo za chłodno.

Wszystkie nowoczesne urządzenia grzewcze (pompy ciepła, kotły gazowe, a także kotły na pelety) mogą współpracować z bardziej skomplikowanymi układami automatycznej regulacji, dzięki którym sterowanie jest wygodniejsze i pozwala na racjonalne wykorzystanie energii.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

CZYTAJ od 4,99 zł Zaloguj się
  • Wypróbuj darmowy numer miesięcznika - 5/2018
  • KONTAKT
  • POMOC
  • FAQ
  • WARUNKI SPRZEDAŻY
  • REGULAMIN
Wydanie: Dodatek specjalny do Muratora 9/2023 Tekst Paweł Staszewski
Zaloguj się lub zarejestruj, aby skomentować artykuł