Grzejnik może się podobać
Popularne i mniej znane atuty grzejników dekoracyjnych
Jeśli w pomieszczeniu musi być grzejnik ścienny, zamiast ukrywać go za zasłoną czy kanapą, lepiej wybrać dekoracyjny i umiejętnie wkomponować go w wystrój wnętrza.
Dobrze dobrany grzejnik dekoracyjny zapewni komfort cieplny i będzie ciekawym elementem aranżacji. Może też pełnić dodatkowe funkcje, niedostępne dla zwykłych grzejników płytowych czy członowych.
Urządzając wnętrza, zwracamy uwagę na detale aranżacji, chcemy, aby wszystko idealnie do siebie pasowało. Dotyczy to również elementów instalacji grzewczej, takich jak grzejniki, które są niezbędne do zapewniania komfortu cieplnego w pomieszczeniach, ale często nie budzą entuzjazmu wśród inwestorów i dekoratorów wnętrz. Dlatego do nowo urządzanych wnętrz często wybiera się grzejniki, których nie widać, w postaci ogrzewania podłogowego lub kanałowego. Jednak czasem z różnych względów lepszym albo jedynym możliwym rozwiązaniem są grzejniki ścienne. Najlepiej działają, jeśli zostaną umieszczone pod oknami. Czasem trudno je tam ulokować, ponieważ w nowych lub remontowanych budynkach okna zajmują coraz większą powierzchnię przegród zewnętrznych. Duże przeszklenia pojawiają się nie tylko w strefie dziennej, ale coraz częściej również ...
W artykule znajdziesz:
- rodzaje i cechy grzejników dekoracyjnych
- zasady dobierania mocy i wymiarów
- dodatkowe, przydatne wyposażenie grzejników
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych