Murator Instalacje Ciepła woda użytkowa – warianty instalacji

Ciepła woda użytkowa – warianty instalacji

Dawid Pantera
Dawid Pantera

Poprawny dobór sposobu przygotowania ciepłej wody użytkowej i elementów instalacji jest istotny w każdym przypadku, a w instalacjach z pompami ciepła – nabiera dodatkowego znaczenia.

Rynek oferuje wiele rozwiązań pozwalających na przygotowanie ciepłej wody za pomocą pompy ciepła. Jednym z nich jest bardzo popularna w Polsce pompa ciepła służąca tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jej budowa nie jest skomplikowana, a montaż wygląda podobnie jak typowego zbiornika ciepłej wody. Moduł zintegrowany ze zbiornikiem pompy ciepła typu powietrze/woda o mocy grzewczej zazwyczaj od 1,5 do 3 kW (dla warunków znormalizowanych) znajduje się w górnej części urządzenia, umieszczony tuż nad zbiornikiem wody użytkowej o pojemności 200-300 l. Taka pojemność, mimo niewielkiej mocy grzewczej modułu pompy ciepła, gwarantuje wydatki ciepłej wody wystarczające dla typowej rodziny z tradycyjnym wyposażeniem łazienek. Niewielka moc grzewcza to jednak także długi czas ponownego przygotowania ciepłej wody w zbiorniku, dlatego należy się upewnić, że urządzenie będzie w stanie spełnić oczekiwania inwestora.

Pompa ciepła może pracować, zasysając powietrze ...

Ciepła woda użytkowa – warianty instalacji

Pompa ciepła może podgrzewać wodę w podgrzewaczu, który nie był kupiony z nią w komplecie, ale musi on spełniać określone warunki

Fot. Piotr Mastalerz
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

CZYTAJ od 4,99 zł Zaloguj się
  • Wypróbuj darmowy numer miesięcznika - 5/2018
  • KONTAKT
  • POMOC
  • FAQ
  • WARUNKI SPRZEDAŻY
  • REGULAMIN
Wydanie: Dodatek specjalny do Muratora 3/2019
Zaloguj się lub zarejestruj, aby skomentować artykuł