Atrakcyjna łazienka na poddaszu
Jak wybierać stelaże instalacyjne
Poddasze pod skosami zwykle wykańcza się z wykorzystaniem systemu suchej zabudowy – płyt gipsowo-kartonowych mocowanych do metalowego stelaża. Do zamocowania sanitariatów w łazience na poddaszu warto wtedy użyć specjalnych stelaży instalacyjnych.
Poddasze to przykład przestrzeni, której aranżacja bywa trudna. Przy jej planowaniu sporo uwagi poświęca się optymalnemu wykorzystaniu każdego dostępnego miejsca, żeby stworzyć tam komfortowe i mimo wszystko przestronne wnętrza. Dotyczy to szczególnie łazienki, w której zawsze jest potrzebny wygodny dostęp do sanitariatów, a skośny dach może go ograniczać. Trzeba więc ustawić je tak, żeby codzienna toaleta przebiegała sprawnie i nie wiązała się z niepotrzebną gimnastyką.
Do aranżacji wnętrz na poddaszu zwykle wykorzystuje się płyty gipsowo-kartonowe. Są lekkie i łatwo wykonać z nich ścianki działowe, także takie ze zintegrowanymi półkami, a więc o nieregularnym kształcie. Trudniej jednak stworzyć z nich konstrukcję dostatecznie mocną, żeby przymocować do niej ciężką ceramikę łazienkową. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego specjalnych stelaży instalacyjnych.
W artykule znajdziesz:
- informacje, jakie stelaże są dostępne na rynku, jakiego szukać do łazienki na poddaszu
- wskazówki na co zwrócić uwagę wybierając miejsce dla WC
- informacje, jak jest zbudowany stelaż instalacyjny i jak go zamontować
- wskazóki, dlaczego ważny jest wybór przycisku do spłukiwania
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych