Murator Instalacje Alarm bez kabli

Alarm bez kabli

Jak wybierać jego elementy

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski NAPISZ DO AUTORA

Jeżeli chcemy zainstalować alarm w budynku, w którym wnętrza są już wykończone, to powinniśmy rozważyć wybór systemu bezprzewodowego.

piotr-mastalerz-projekt-domu-marcin-rubik.jpeg
Prowadzenie przewodów łączących elementy systemu alarmowego jest pracochłonne i zajmuje dużo czasu. Znacznie prościej stworzyć taki system z urządzeń bezprzewodowych fot. Piotr Mastalerz, projekt domu: Marcin Rubik

Popularne systemy alarmowe do domów i mieszkań składają się z czujek, które komunikują się z centralą alarmową. Gdy centrala otrzymuje z czujki informację o wykryciu zagrożenia, uruchamia komunikator lub sygnalizator – syrenę i światło ostrzegawcze. Elementy te są umieszczone w różnych częściach budynku i żeby mogły ze sobą współpracować, trzeba je jakoś ze sobą połączyć. Można to zrobić przewodami elektrycznymi. Ich rozprowadzenie nie stanowi większego problemu, póki dom jest w stanie surowym. Gdy na ścianach jest już wygładzony i pomalowany tynk, jest to już znacznie trudniejsze. Żeby uniknąć widocznych w mieszkaniu przewodów, trzeba ponieść koszt remontu, który może nawet przekroczyć cenę elementów potrzebnych do działania alarmu. Wtedy warto rozważyć wybór alarmu bezprzewodowego – systemu, w którym sygnały między poszczególnymi elementami są przesyłane w postaci fal radiowych.

Rozważając montaż bezprzewodowego systemu alarmowego, można mieć obawy, czy będzie on ...

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

CZYTAJ od 4,99 zł Zaloguj się
  • Wypróbuj darmowy numer miesięcznika - 5/2018
  • KONTAKT
  • POMOC
  • FAQ
  • WARUNKI SPRZEDAŻY
  • REGULAMIN
Wydanie: Murator 5/2023 Tekst Piotr Laskowski
Zaloguj się lub zarejestruj, aby skomentować artykuł