Ocieplanie z grubej rury
Natryskowe piany poliuretanowe
Wełna, styropian i inne materiały termoizolacyjne mogą czuć się zagrożone. Piana poliuretanowa atakuje. Od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost jej popularności. Czas przyjrzeć się bliżej temu produktowi, aby poznać jego właściwości i możliwości.
Piana natryskowa to jedyny materiał termoizolacyjny produkowany u klienta, czyli wprost na budowie. Jeśli zamówimy taką usługę, przyjedzie do nas minifabryka zamknięta w samochodzie dostawczym. W metalowych beczkach będą płynne komponenty, z których po zmieszaniu powstanie piana. Do jej nanoszenia potrzeby jest specjalny agregat wyposażony w długą, elastyczną rurę. Po uruchomieniu aparatury z rury wystrzeliwuje piana, która przylepia się do podłoża. W ten sposób można zaizolować wszystkie elementy budynku: od fundamentów po dach płaski lub poddasze użytkowe.
Właściwości pian
Izolacyjność. Deklarowana wartość współczynnika przenikania ciepła λ pian zamkniętokomórkowych wynosi 0,023-0,029 W/(m.K), natomiast pian otwartokomórkowych – 0,036-0,040 W/(m.K).
Nasiąkliwość. Piana otwartokomórkowa jest bardziej nasiąkliwa niż zamkniętokomórkowa. Gdy stosuje się ją na poddaszu lub przy ocieplaniu ścian i innych konstrukcji szkieletowych...
W artykule znajdziesz:
- wyjaśnienie, czym różnią się piany poliuretanowe zamknięto- i otwartokomórkowe
- ceny izolacji z pian natryskowych
- wypowiedzi osób, które wybrały taki sposób ocieplania
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych