Koszty okien na poddasze
Poddasze to przestrzeń przyjazna, ale przy tym wymagająca przemyślanych rozwiązań. Z jednej strony ważne jest zapewnienie tam ciepła, lecz z drugiej liczy się ochrona przed przegrzewaniem w okresie letnim. Ważne jest również zagwarantowanie odpowiedniej wentylacji. Wszystkie te zadania w dużym stopniu spoczywają na oknach połaciowych. Zobaczmy, ile one kosztują.
Nowoczesne okna połaciowe mogą bardzo wiele. Po pierwsze osiągają znakomite parametry izolacyjności cieplnej. To nie wszystko. Nie dość, że potrafią zatrzymać ciepło na poddaszu, to kiedy trzeba, mogą pozyskiwać darmowe ciepło słoneczne i przekazywać je do wnętrza. Zamontowane w nich nawiewniki automatycznie dostarczają czyste powietrze, gdy okna pozostają zamknięte. Stosując wewnętrzne lub zewnętrzne osłony, można uzyskać zacienienie poddasza w dni, kiedy słońce może nadmiernie je nagrzać. Posługując się projektem domu Pastelowy – Murator M199, wyceniliśmy dwa zestawy okien połaciowych wraz z ich montażem. Pierwszy to zestaw standardowy, drugi – premium. W tym drugim przewidziano zastosowanie okien o nieco korzystniejszym współczynniku przenikania ciepła oraz wykorzystanie kołnierzy do obniżonego montażu. Ponadto zaproponowano użycie specjalnych ram izolacyjnych. Dzięki ramom i obniżonemu montażowi możliwe jest zwiększenie izolacyjności cieplnej okien o mniej więcej 9%.
Wycenę przygotowała firma Velux.

Projekt domu Pastelowy – Murator M199 ma duże poddasze użytkowe, a na nim cztery sypialnie. Architekt przewidział tam 12 okien połaciowych o wymiarach 78 x 140 cm, jedno obrotowe okno łazienkowe oraz okno wyłazowe
rys. Katalog Murator PROJEKTY DOMÓWW artykule znajdziesz:
- wycenę wyposażenia poddasza w okna dachowe w dwóch wariantach: standard i premium

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych