Dachówki ceramiczne i betonowe
Ceramika to jeden z najstarszych, najszlachetniejszych i najtrwalszych materiałów budowlanych. Od pewnego czasu z dachówkami ceramicznymi konkurują betonowe. Które kiedy wybrać?
Dachówki ceramiczne są stale popularne. Kojarzą się z tradycją, szlachetnością, naturą i pięknem. Dachówki betonowe zaczęto produkować w połowie XIX wieku. Kiedyś były szare i chropowate. Teraz są barwne, gładkie i lśniące. Dorównują urodą swoim rywalkom. Dachówki cenimy za solidność, trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne, niepalność i długowieczność. Dobrze wykonane pokrycie zapewni ochronę naszemu domowi na wiele lat. Zaletą dachówek jest także to, że prawie nie wymagają konserwacji. Można powiedzieć, że to pokrycie bezobsługowe, ale stan dachu, jak każdy element konstrukcji domu, powinno się systematycznie kontrolować.
Dachówki można wykorzystać do krycia dachów skośnych o różnym kształcie – dwuspadowych albo bardziej skomplikowanych. Płaskie można też stosować na elewacjach. Kolekcje dachówek obejmują nie tylko elementy podstawowe, ale także dachówki kształtowe i funkcyjne oraz wszelkie akcesoria potrzebne do wykończenia pokrycia dachu.
W artykule znajdziesz:
- Odpowiedź na pytanie: na jakie dachy nadają sie dachówki ceramiczne, na jakie cementowe
- Porównanie kolorów, faktór i powłok na dachówkach
- Porównanie budowy i rozmiarów dachówek cementowych i ceramicznych
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych