Murator Architektura (Nie)ruchomość w ruchu

(Nie)ruchomość w ruchu

Anna Okołowska
Anna Okołowska NAPISZ DO AUTORA

Tym razem architekt ożywił to, co ze swej natury żywe nie jest. Wprawdzie bryła pozostaje nieruchoma, ale ruch (a właściwie jego wrażenie) – dzięki przesunięciom i załamaniom płaszczyzn oraz zestawieniu różnych materiałów – staje się nieodłącznym elementem architektury. (Projekt domu: architekt Piotr Kuczia)

Bywają różne domy – mniej i bardziej zwykłe. Ten jest niezwykły dzięki architektonicznej odwadze projektanta oraz życiowej właścicieli. Ta niezwykłość jest oczywista już na pierwszy rzut oka. Bryła w odzyskanych ze starego domu wiekowych deskach z nowoczesnymi białymi obramowaniami okien nawiązującymi do pni brzóz otaczających dom wpisuje się w subtelną poetykę. To nie tylko malowniczy obrazek, ale piękna zapowiedź frapującej opowieści. Drewno z odzysku czy szyby przeszkleń zadaszenia tarasu z odpadów szklanych kupione na Allegro – tak właśnie autor projektu rozumie architekturę zrównoważoną. Twierdzi, że niekoniecznie muszą to być skomplikowane systemy instalacyjne lub inteligentna automatyka. Zapraszamy zatem do wyjątkowego domu.

Prezentacja Kuczia.jpeg

Oszczędna nowoczesna architektura malowniczo wpisana w pejzaż została doceniona w renomowanym światowym konkursie International Design Awards w Los Angeles, zdobywając wyróżnienie specjalne

fot. Marcin Czechowicz
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

CZYTAJ od 4,99 zł Zaloguj się
  • Wypróbuj darmowy numer miesięcznika - 5/2018
  • KONTAKT
  • POMOC
  • FAQ
  • WARUNKI SPRZEDAŻY
  • REGULAMIN
Wydanie: Murator 5/2019 Tekst Anna Okołowska
Zdjęcia Marcin Czechowicz/Radek Gałczyński
Projekt Piotr Kuczia
Zaloguj się lub zarejestruj, aby skomentować artykuł