Miejsce do pracy w domu
Sposób urządzenia domowego biura zależy od charakteru wykonywanej pracy, wielkości mieszkania lub domu oraz liczby i wieku domowników. Podpowiadamy, jak je dostosować do potrzeb i możliwości.
Jeśli dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem, które można przeznaczyć na domowe biuro, podstawą będzie jego wygodne zaaranżowanie – dobranie, mebli, oświetlenia i dodatków. Jeżeli nie mamy takich możliwości, kąt do pracy musimy wydzielić z pomieszczenia o innej funkcji – na przykład salonu, kuchni lub sypialni.
Osoby bezdzietne lub mieszkające w pojedynkę mogą przeznaczyć na minibiuro część przestrzeni salonu, przedpokoju lub nawet kuchni. W przypadku dużych rodzin lub z małymi dziećmi – z domownikami często kręcącymi się po pomieszczeniach wspólnych – do zagospodarowania na biuro pozostaje część sypialni lub inne ustronne miejsce dające prywatność i umożliwiające koncentrację przy pracy.
W wysokich wnętrzach miejsce do pracy można z powodzeniem umieścić na antresoli. Aby praca przebiegała efektywnie, ważne jest ograniczenie bodźców zewnętrznych, wyposażenie biura w wygodne i ergonomiczne meble oraz odpowiednie oświetlenie. Gdy przyjmujemy klientów w domu, ideałem będzie pomieszczenie lub kąt do pracy ...
W artykule znajdziesz:
- porady architekta, jak urządzić komfortowe miejsce pracy
- ciekawe przykłady zaaranżowania domowego biura
- mnóstwo inspiracji do wnętrz w różnych stylach
- zdjęcia miejsc do pracy urządzonych w salonie, sypialni, osobnym pomieszczeniu
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych