Światło z przesłaniem
Świetliki w dachu
Świetliki tunelowe zapewniają naturalne oświetlenie tam, gdzie nie mogą tego zrobić okna. Poza tym potrafią urozmaicić, unowocześnić i oczywiście… rozświetlić aranżację.
Schemat, według którego działają, jest prosty – dwa przezroczyste materiały są połączone rurą odbijającą światło. Jeden koniec rury jest tam, gdzie naturalnego światła jest w bród, drugi tam, gdzie jest jego niedostatek. Oczywiście producenci świetlików w tym momencie mogliby się poczuć urażeni, bo przecież całe sztaby inżynierów w ich centrach badawczych zastanawiają się nad tym, jak zwiększyć efektywność tego prostego pomysłu – co zrobić, by było jak najwięcej „światła w świetle” dostarczanym do pomieszczenia. I tak za sprawą materiałów odbijających i rozpraszających promienie świetliki dają go dużo więcej niż tradycyjne okna fasadowe o takiej samej powierzchni przeszklenia.
Dzięki temu korytarze, klatki schodowe, garderoby, spiżarnie, łazienki usytuowane w głębi domu mogą stanąć w pełnym naturalnym świetle. Nie dotyczy to jedynie części mieszkalnej domu – świetliki mogą doświetlać także garaże czy piwnice.
W ten sposób domowa przestrzeń staje się bardziej ...
W artykule znajdziesz:
- sposoby na aranżację światłem
- informacje, kiedy można zastosować świetlik
- jak wybrać świetlik na miarę potrzeb
- w jaki sposób zapewnić szczelność połączenia z dachem
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych