Salon z dużymi przeszkleniami
Może być nowoczesnym wnętrzem otwartym na widoki ogrodu albo nieustawnym, przegrzanym pomieszczeniem, w którym trudno znaleźć miejsce na potrzebne sprzęty. Przemyślana aranżacja zapewni nam wygodę i świetny efekt wizualny.
Okna balkonowe umożliwiają kontakt z przyrodą, wpuszczają do wnętrza światło i optyczne powiększają przestrzeń mieszkania lub domu. Inwestorzy decydujący się na to rozwiązanie prawdopodobnie doceniają wszystkie jego zalety. Powinni jednak wziąć pod uwagę również to, że im więcej przeszkleń, tym mniej ścian, przy których można ustawić meble. Urządzenie pomieszczenia doświetlonego kilkoma oknami balkonowymi wymaga więc pewnego namysłu.
Jeśli to, co widok za oknem wnosi do wnętrza, jest dla mieszkańców ważne, nie zechcą odwracać się do przeszkleń tyłem – a więc kanapa będzie stała przodem, skosem, a w najgorszym razie bokiem do okna. Ustawienie jej tyłem do przeszklenia sięgającego do podłogi oznacza, że projekt nie został dopasowany do potrzeb domowników. Kanapa zasłania cały dół okna, a więc mogłoby ono mieć standardowy parapet. Bywają oczywiście wyjątki, jednak co do zasady, jeśli nie ma lepszego miejsca na ustawienie kanapy ...
W artykule znajdziesz:
- wskazówki, jak należy ustawiać względem dużych okien (a jakich rozwiązań unikać) różne elementy wyposażenia: sofy, stół, telewizor itp.
- uwagi dotyczące usytuowania kominka w salonie z dużymi przeszkleniami
- praktyczne informacje dotyczące zacieniania wnętrza
- przykładowe rzuty salonów doświetlonych szerokimi oknami
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych