Wymiana okien dachowych
Nadszedł już czas pożegnania z pierwszymi modelami okien połaciowych, montowanymi kiedyś w naszych dachach. Pora rozejrzeć się za ich następcami, przygotować dom do robót i bezbłędnie zamontować nowe przeszklenia, by posłużyły nie krócej niż stare.
Czterdzieści lat, bo tyle mniej więcej mają pierwsze z zamontowanych u nas okien połaciowych, to i tak dużo jak na ten rodzaj okien. Z racji specyficznego usytuowania są one znacznie bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych niż okna pionowe. Ich wymianę musimy przeprowadzić z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że stare ramy mogły ulec już wypaczeniom i stracić szczelność. Zużyć mogły się okucia, zniszczyć szyby. Po drugie zmieniły się standardy – teraz oczekuje się od okien lepszej izolacyjności termicznej i akustycznej niż dawniej. Po trzecie, zamawiając nowe okna, można zdecydować się na model inaczej otwierany, większy lub mniejszy, wyposażony w automatykę sterującą lub czujniki deszczu.
Nie ma też co ukrywać, że okna kupowane pod koniec zeszłego wieku nie zawsze instalowano w połaciach zgodnie ze wszystkimi zaleceniami producentów. Wiele firm wykonawczych stawiało wtedy dopiero pierwsze kroki, stąd ...
W artykule znajdziesz:
- Porady, jak przygotować się do wymiany okien dachowych - formalności, dofinansowanie, przygotowanie pomieszczeń
- Omówienie typów okien połaciowych i parametry je charakteryzujące
- Przegląd kołnierzy do okien dachowych
- Szczegółowe omówienie etapów montażu
- 7 najczęściej popełniach błędów
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych