Lekkie pokrycie na stary dach
Zastosowanie lekkich materiałów o niedużych rozmiarach pozwala szybko wykonać pokrycie na prawie każdym dachu.
Podczas remontu dachu ważny jest stan więźby. Jeśli po zdjęciu starego pokrycia okaże się, jest ona w dobrym stanie, można ułożyć na niej nowe, zwłaszcza gdy będzie ono lżejsze od wcześniejszego, bo wykonane na przykład z gontów bitumicznych, paneli z blachodachówki lub blachy płaskiej bądź płytek włóknocementowych. Jeżeli remont wiąże się z zagospodarowaniem poddasza, ociepla się dach i zabudowuje płytami gipsowo-kartonowymi skosy, to znacznie wzrośnie obciążenie więźby. Trzeba się wtedy skonsultować z konstruktorem. Podobnie należy postąpić, gdy pod nowe pokrycie trzeba będzie ułożyć deskowanie.
Wykorzystanie elementów modułowych o małych wymiarach pozwala szybko zrobić remont dachu. Pewien dekarz powiedział mi, że teraz układanie dachu przypomina zabawę klockami Lego. Fabrycznie przygotowane elementy mają nieduże, wygodne rozmiary. Często mają przygotowane otwory montażowe. Wszystko do siebie pasuje.
Dla inwestora ich zaletą jest też oszczędność i łatwa dostępność. Przy układaniu ...
W artykule znajdziesz:
- przegląd materiałów na lekkie pokrycie na remontowany dach: gont bitumiczny, płyty włóknocementowe, blachodachówka, panele z blachy płaskiej
- opis cech charakterystycznych tych materiałów, ich parametry (waga, wymiary), informację, na jakie dachy się nadają
- wyjaśnienie, kiedy można układać nowe pokrycie bez zdejmowania starego
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych