Rejestracja kotłów olejowych
Zmiana zasad sprzedaży oleju opałowego
Ogrzewasz dom olejem opałowym albo korzystasz na budowie z nagrzewnicy olejowej? Musisz to zgłosić w urzędzie skarbowym najpóźniej do 31 marca 2020 r. W przeciwnym razie nie zamówisz dostawy paliwa.
Nowe przepisy służące uszczelnieniu systemu podatkowego w obrocie olejami opałowymi weszły w życie 1 września 2019 r., jednak do 31 marca 2020 r. możliwe jest stosowanie dotychczasowych regulacji.
Oznacza to, że do tego czasu nabywcy mogą kupować paliwa do celów grzewczych bez konieczności składania zgłoszeń rejestracyjnych w zakresie podatku akcyzowego oraz składać – tak jak dotychczas – pisemne oświadczenia o przeznaczeniu tych paliw.
Od 1 kwietnia 2020 r. warunkiem sprzedaży paliwa objętego obniżoną akcyzą będzie uprzednia rejestracja nabywcy oleju opałowego, czyli tak zwanego podmiotu zużywającego, w urzędzie skarbowym (sprzedawca, inaczej pośredniczący podmiot olejowy, też musi być zarejestrowany). Stawka akcyzy dla oleju przeznaczonego do celów grzewczych jest obniżona o ponad 900 zł / 1000 l w stosunku do stawki dla paliw służących do napędu pojazdów (odpowiednio 232 i 1171 zł). Warto też wiedzieć, że za wykorzystanie oleju opałowego do ...
W artykule znajdziesz:
- wskazówki, jak i gdzie należy zarejestrować używany kocioł olejowy
- omówienie nowych zasad kupowania oleju opałowego - w dużych i małych ilościach
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych