Stare technologie w nowym wykonaniu
Dom zbudowany tanio, szybko i energooszczędnie
Oto funkcjonalny dom o dobrej architekturze, w którym stare, sprawdzone technologie połączono z nowymi technikami wykonania. Dzięki racjonalnie dobranym rozwiązaniom wywiera on umiarkowany wpływ na otoczenie i środowisko. Czy tak miałby wyglądać dom przyszłości?
Pierwowzorem stała się stara i znana konstrukcja szachulcowa, zwana też murem pruskim, stosowana w budownictwie od XVII wieku. Zabytkowe budownictwo było inspiracją do nowych pomysłów i ponownego odkrycia zapomnianej konstrukcji ramowej z drewna, tym razem w nowoczesnym wykonaniu.
Wizje architektoniczne i inspiracje trzeba było skonfrontować z rzeczywistością, czyli wymogami prawnymi ujętymi w warunkach zabudowy. Bryłę budynku tworzą dwa ułożone na sobie prostopadłościany. Wyższy jest zwieńczony wymaganym przez prawo dachem spadzistym, na drugim przewidziano duży taras. Urozmaiceniem prostopadłościennej bryły są nowoczesne drewniane konstrukcje balkonów. Duży taras, balkony i obszerne okna na piętrze zapewniają z usytuowanej tu strefy dziennej piękny widok na las, niezakłócony niską roślinnością. Ten nietypowy podział funkcjonalny wnętrz jest odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców oraz kształtu budynku.
W artykule znajdziesz:
- Informacje, jak powstał pomysł na "dom z paczki"
- Zdjęcia z montażu poszczególnych elementów domu i wykończenia wnętrz
- Informacje o konstrukcji domu
- Parametry, jakie spełnia inwestycja
- Sposób układania instalacji wewntrznych
- Wyliczenie kosztów ogrzewania takiego domu - czy to się opłaca?
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych