Podkłady anhydrytowe
To wylewki, dzięki którym znacznie łatwiej i szybciej można przygotować równe i gładkie podłoże pod różnego rodzaju posadzki. Nic więc dziwnego, że interesują się nimi zarówno ci, którzy wykańczają nowe domy, jak i ci, którzy je remontują bądź modernizują. Zobaczmy, co rekomendują producenci.
Obecnie dużą wagę przywiązuje się do rozwiązań, które zapewniają komfort. We współczesnych domach standardem stało się więc otwieranie przestrzeni przez rezygnację z podziałów strefy dziennej. Aby uzyskać równomierny rozkład temperatury we wnętrzu, tradycyjne grzejniki zastępuje się instalacją ogrzewania podłogowego. Modne jest też wykańczanie podłóg posadzkami bezpsoinowymi (żywicznymi, mikrocementem) albo płytami wielkoformatowymi. Istotne stało się więc stosowanie wylewek, które dobrze przewodzą ciepło, a podkład nie wymaga zbrojenia i tworzenia siatki dylatacji. Między innymi te cechy zapewniły popularność jastrychom anhydrytowym.
W ofercie rynkowej znajdziemy wiele samopoziomujących podkładów ze spoiwem anhydrytowym. Są dostępne zarówno w postaci gotowych płynnych wylewek, jak i suchych mieszanek zapakowanych w worki. Aby z tych drugich uzyskać półpłynną lub płynną wylewkę o jednolitej strukturze, trzeba suchą mieszankę rozrobić właściwą ilością czystej, zimnej wody. Można je wówczas bez wysiłku układać ręcznie lub maszynowo – same się ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych