Okna narożne
To bardzo atrakcyjne i coraz chętniej stosowane rozwiązanie. Nastręcza jednak pewnych problemów.
Takie okna nadają lekkość elewacjom, pozwalają dobrze doświetlić wnętrze, podkreślają nowoczesny styl domu. Należy jednak pamiętać, że narożne konstrukcje okienne są bardziej narażone na czynniki atmosferyczne – zmiany temperatury, siłę wiatru, deszcz, promieniowanie słoneczne. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku dużych przeszkleń.
Narożnik zawsze będzie zimniejszy niż zwykłe przeszklenie. Dlatego w oknach narożnych powinno się montować ciepłe dwukomorowe pakiety szybowe. Dobrze jest zaplanować w pomieszczeniu z narożnym oknem dodatkowe ogrzewanie, na przykład większy grzejnik konwekcyjny albo grzejnik kanałowy w przypadku okien sięgających do podłogi.
Do wyboru są dwie konstrukcje: skrzydła okienne połączone pod niemal dowolnym kątem profilem narożnym lub okna z pakietami szybowymi sklejonymi w narożniku pod kątem prostym, czyli z tak zwanym stepem. Wszyscy producenci oferują okna narożne. Ich wymiary mogą być takie same jak zwykłych okien. Ograniczenie wielkości wynika jedynie z dostępnych rozmiarów konkretnych ...
W artykule znajdziesz:
- wyjaśnienie, jakie dwie konstrukcje okien narożnych mamy do wyboru
- charakterystyka każdego z rozwiązań – jego wady i zalety, budowa okna narożnego, sposób montażu
- informacje, jaki kąt mogą mieć narożniki okienne
- rysunki techniczne pokazujące różne rodzaje narożników oraz pakiet szybowy dwukomorowy ze stepem
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych