Hydroizolacja łazienki
Jak samodzielnie nanieść folię w płynie
W tym cyklu remontowym razem z budowlańcem Wieśkiem Skibą pokazujemy, jak bezbłędnie, krok po kroku poradzić sobie z każdym wyzwaniem remontowym. Zmagania Wieśka można śledzić też na YouTube na kanale @MuratorRemontuje.
Od lat najpopularniejszym materiałem do wykańczania ścian i podłóg w łazienkach są płytki ceramiczne. Jednak taka okładzina, nawet jeśli jest wykonana z materiału o bardzo niskiej nasiąkliwości, nie zapewni wystarczającej ochrony podłoża przed wodą i wilgocią. Wystarczy bowiem niewielka nieszczelność na fudze, która wypełnia przestrzeń między płytkami, by doszło do zawilgocenia ścian bądź podłogi.
Takie uszkodzenia mogą powstać nawet przy bardzo starannie ułożonych fugach epoksydowych czy silikonowych, choćby na skutek pracy budynku czy obciążeń eksploatacyjnych. Gdy pod płytkami nie ma warstwy uszczelniającej, wnikająca przez rozszczelnienie woda penetruje do podłoża, doprowadzając wcześniej czy później do poważnych problemów: zawilgocenia ścian w przyległych pomieszczeniach lub przecieków na niższą kondygnację, a także rozwoju grzybów i pleśni.
Aby do tego nie dopuścić, przed wykańczaniem pomieszczenia płytkami wszystkie powierzchnie narażone na kontakt z wodą zabezpiecza się hydroizolacją. Najpopularniejsze są tak zwane ...


Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych