Murator Budowa ETICS w pełnym składzie

ETICS w pełnym składzie

Akcesoria do systemu ociepleniowego

Radosław Murat
Radosław Murat NAPISZ DO AUTORA

Kupując system ETICS, nie zawsze otrzymujemy wszystkie niezbędne produkty. W jego karcie technicznej znajdujemy tylko pewne wskazówki dotyczące tego, co jeszcze będzie potrzebne. Sprawdźmy więc, w jakie akcesoria trzeba wzbogacić system i ile będą one kosztowały.

Jak wygląda zakup systemu? Punktem wyjścia jest przeważnie wykonawca. Szukamy więc go, z reguły posiłkując się mapą internetową, by znaleźć dostawcę takich usług możliwie blisko miejsca inwestycji. Następnie szef ekipy zjawia się na budowie, robi obmiar, ustala z nami warunki zlecenia i proponuje system. Na ogół wykonawcy są do jakiegoś przyzwyczajeni lub związani z danym producentem programem lojalnościowym. Znaczny procent klientów nie kwestionuje systemu sugerowanego przez firmę, ograniczając się jedynie do wyboru tynku, jego koloru, faktury. Ustaleniom podlega jeszcze rodzaj i grubość ocieplenia. Akcesoria są zazwyczaj w takich rozmowach niesłusznie pomijane, a warto zdobyć aprobatę danego systemu i wraz z wykonawcą ustalić, które z nich będą niezbędne czy najlepsze.

akcesoria-do-systemow-etics.jpeg
Systemodawca często zapewnia wyłącznie wyroby chemii budowlanej. Wówczas, aby móc wykonać ocieploną elewację, pozostałe materiały trzeba dokupić oddzielnie fot. Piotr Mastalerz
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

CZYTAJ od 4,99 zł Zaloguj się
  • Wypróbuj darmowy numer miesięcznika - 5/2018
  • KONTAKT
  • POMOC
  • FAQ
  • WARUNKI SPRZEDAŻY
  • REGULAMIN
Wydanie: Murator 1/24 Tekst Radosław Murat
Zaloguj się lub zarejestruj, aby skomentować artykuł