Dom ekologiczny
To dom dla ludzi, którzy przejmują się stanem środowiska naturalnego i nie chcą go pogarszać. Liczą, że ich decyzja, choć skromna w wymiarze globalnym, wyjdzie na zdrowie przyrodzie, a także im samym. Jeśli skłaniasz się ku takim poglądom, poznaj kilka faktów na temat budownictwa ekologicznego.
Budynek ekologiczny jest wznoszony z pełną świadomością celu, jaki temu przyświeca, i z pełną odpowiedzialnością za osiągnięty efekt. Kierunek wydaje się prosty – ma być przyjazny naturze. Do jego budowy trzeba więc zastosować materiały, których produkcja lub pozyskanie nie odbijają się negatywnie na stanie środowiska naturalnego. Inwestorowi nie zawsze łatwo ocenić, czy pod tym względem materiał jest rzeczywiście ekologiczny. Z pewnością da się to powiedzieć o wyrobach możliwych do ponownego wykorzystania w niezmienionej formie albo takich, które są biodegradowalne. Zwolennik ekologii powinien zamieszkać w domu dobrze wkomponowanym w naturę, takim, który nie szpeci krajobrazu, nie przytłacza swoją obecnością, a także – o czym się często zapomina – nie jest zlokalizowany w miejscu przyrodniczo cennym, gdzie budowa mogłaby spowodować nieodwracalne straty.
Eksploatacja takiego budynku również nie powinna wywierać negatywnego wpływu na otoczenie. Wyposażamy go tak, żeby nie zatruwał powietrza ...
W artykule znajdziesz:
- definicję domu ekologicznego
- prezentacje najciekawszych domów tego typu
- wyjaśnienie, które z materiałów budowlanych są ekologiczne
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych