Murator Budowa Belki, pustaki i na to beton

Belki, pustaki i na to beton

Zasady budowy stropów gęstożebrowych

Radosław Murat
Radosław Murat NAPISZ DO AUTORA

W rankingu najpopularniejszych stropów gęstożebrowe zajmują pierwsze miejsce. Można by więc przypuszczać, że tajniki ich montażu są świetnie opanowane, tymczasem łatwo tu o błędy. Dowiedzmy się zatem, jak wykonywać stropy gęstożebrowe po mistrzowsku.

Strop gęstożebrowy zamawiamy na raty w różnych miejscach. W składzie budowlanym lub w sklepie internetowym kupujemy elementy podstawowe, a więc belki i pustaki oraz pewną ilość stali zbrojeniowej. Informacja, ile czego potrzeba, powinna być podana w projekcie domu. Z wypożyczalni sprzętu przywozi się belki i stemple, z których będzie zmontowana konstrukcja podpierająca strop. Na koniec, po upewnieniu się, którego dnia będzie można wykonywać warstwę nadlewki betonowej, w betoniarni zamawiamy właściwej klasy mieszankę. Dostarczy ją betonowóz. Jeśli pojazd ten nie jest wyposażony w pompę do betonu, radzimy ją wynająć oddzielnie, bo nie ma lepszego urządzenia do transportowania betonu na duże wysokości.

Jeśli preferujemy konkretny rodzaj ceramicznego stropu gęstożebrowego, inny niż przewiduje projekt, pozostaje nam zamówić u architekta sporządzenie adaptacji. Jeśli zamawiamy projekt indywidualny, od samego początku mamy wpływ na wybór konkretnych rozwiązań.

Niedopuszczalne jest samowolne zmienianie ...

Strop gęstożebrowy

Zbrojenie stropu Teriva Panel w formie siatki stalowej układa się w jego strefach brzegowych. Do tego z prętów zbrojeniowych robi się żebra rozdzielcze

fot. KONBET POZNAŃ

W artykule znajdziesz:

  • informacje o dostępnych na rynku typach stropów gęstożebrowych
  • instrukcję montażu takich stropów krok po kroku
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

CZYTAJ od 4,99 zł Zaloguj się
  • Wypróbuj darmowy numer miesięcznika - 5/2018
  • KONTAKT
  • POMOC
  • FAQ
  • WARUNKI SPRZEDAŻY
  • REGULAMIN
Wydanie: Murator 4/2022 Tekst Radosław Murat
Zaloguj się lub zarejestruj, aby skomentować artykuł