Czyste powietrze z Muratorem

Pierwszy etap konkursu za nami

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski

W połowie kwietnia zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu organizowanego w ramach naszej akcji edukacyjnej „Czyste powietrze z Muratorem”. Przedstawiamy finalistów.

Czyste powietrze z Muratorem

W obradach jury uczestniczyli przedstawiciele redakcji „Muratora” i partnerów akcji „Czyste powietrze z Muratorem”

fot. Magdalena Niezabitowska-Krogulec

Spośród ponad sześciuset zgłoszeń konkursowych wybraliśmy grupę finalistów, u których zostaną przeprowadzone audyty energetyczne. Zadanie konkursowe polegało na przysłaniu co najmniej trzech zdjęć zgłaszanego domu, który powinien być poddany termomodernizacji, wypełnieniu ankiety dotyczącej jego parametrów, opisaniu swojej rodziny oraz przedstawieniu pomysłu na działania, które sprawią, że ogrzewanie zgłaszanego domu stanie się mniej uciążliwe dla środowiska.

Poziom nadesłanych prac był bardzo wyrównany, więc zadanie jurorów nie było łatwe. Oceniający brali pod uwagę nie tylko wysiłek włożony w tworzenie opisów, talent autorów czy ich wiedzę merytoryczną, ale także możliwość przeprowadzenia w zgłoszonym domu wzorcowych prac termomodernizacyjnych oraz ich wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców.

Do finału zostało zakwalifikowanych jedenaście domów, spośród których w kolejnym etapie konkursu jurorzy wybiorą trzech laureatów – po jednym w kategoriach: Poddasze, Ocieplenie ścian zewnętrznych, Wymiana źródła ciepła. O wyborze zadecydują wyniki audytów energetycznych będących nagrodą dla wszystkich finalistów. O tym, kto zdobędzie nagrodę główną, poinformujemy w połowie lipca – w „Muratorze” 8/2019 oraz serwisie Murator.pl.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia, finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Zgłoszenia zakwalifikowane do finału

Izabela K. z Gorzowa Wlkp.

fot. Materiały konkursowe
Wydanie: Murator 06/2019 Tekst Piotr Laskowski
Zdjęcia Materiały konkursowe
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA