Koszty
Pora na test praktyczny. Nasz Czytelnik planuje ocieplenie swojego domu i ma już w głowie całą koncepcję. Sprawdźmy, jakie czekają go wydatki. O wycenę poprosiliśmy specjalistów z firmy Termo Organika.
Pan Jacek chce w tym roku wyremontować dom. To budynek z lat 60., wymurowany z cegły pełnej i niczym dotąd nieocieplony. Poddasze jest przebudowane (podniesione ścianki kolankowe, dodana duża lukarna), a na parterze mieszczą się cztery pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta oraz spiżarnia. Remont ma w niedalekiej przyszłości objąć adaptację poddasza i zupełną reorganizację pomieszczeń parteru.
Niezbędnym elementem modernizacji domu jest ocieplenie ścian. Grubość płyt ze styropianu ma być tak dobrana, żeby izolacyjność przegród spełniła wymogi stawiane domom budowanym po 2021 r.
W dalszej kolejności pan Jacek zamierza wykonać pozostałe prace termomodernizacyjne, z wymianą instalacji grzewczej włącznie. Inwestor chce przeprowadzić wszystkie prace w sposób wręcz modelowy i osiągnąć możliwie najwyższy standard izolacyjności termicznej.
W artykule znajdziesz:
- analizę kosztów ocieplenia domu jednorodzinnego będącego własnością jednego z czytelników
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych