Ekstramocne w worku
Zaprawy klejowe klasy C2
Są uniwersalne. Często bywają nazywane klejami do wszystkich płytek i na wszystkie podłoża. Sprawdźmy, co się za tym kryje.
Cementowe zaprawy klejowe są przeznaczone do wykonywania okładzin z płytek ceramicznych, kamienia naturalnego oraz konglomeratów. Zwykłe kleje – klasy C1 – służą do mocowania płytek o średniej (powyżej 3%) i dużej (powyżej 10%) nasiąkliwości, czyli tradycyjnych płytek ściennych, terakoty, kamionki, klinkieru. Płytki takie dobrze chłoną wodę, która jest w kleju, dzięki czemu cementowa zaprawa może mocno i trwale z nimi związać.
Kleje klasy C2 powstały w chwili pojawienia się na rynku płytek z materiałów o bardzo niskiej nasiąkliwości. Przede wszystkim jest to popularny gres, którego nasiąkliwość wynosi mniej niż 0,5%. Od pewnego czasu na rynku są też mało nasiąkliwe płytki ze spieków kwarcowych. Również wszystkie płytki mrozoodporne, przeznaczone do układania na zewnątrz muszą mieć bardzo niską nasiąkliwość (gdyby chłonęły wodę, popękałyby podczas mrozów). Klejów klasy C2 używa się także do mocowania bardzo modnych obecnie płytek wielkoformatowych ...
W artykule znajdziesz:
- Wyjaśnienie, w czym kleje klasy C2 są lepsze od innych
- Opis możliwości takich klejów
- Ofertę najpopularniejszych klejów klasy C2 dostępnych na rynku, wraz z podaniem ich cen
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych