Taras z płyt na dwa sposoby
Trudno sobie wyobrazić dom bez tarasu łączącego go z ogrodem. Przedstawiamy dwie metody jego wykonania. Najpopularniejszą i najtańszą – na podbudowie ziemnej – oraz szybką i wartą spopularyzowania – na wspornikach.
Wyróżnia się w ogrodzie. Jest miejscem przeznaczonym do wypoczynku, biesiadowania z rodziną, przyjmowania przyjaciół. Stanowi wizytówkę domu, ale taką, którą często chcemy pokazać tylko zaproszonym gościom. Rangę tego miejsca podkreśla zastosowanie dekoracyjnych, ciekawie wykończonych płyt. Najczęściej układamy go z płyt betonowych. Materiały z kamienia naturalnego są droższe.
Płyty zwykle dopasowuje się do koloru i sposobu wykończenia elewacji, ale można je dobrać także do podłogi we wnętrzu. Wybór płyt jest ogromny. Mogą mieć dowolną barwę, od śnieżnej bieli, takiej jak na ścianach polskiego dworu, po czerń grafitu pasującą do nowoczesnych domów. Do budynków o industrialnej architekturze producenci oferują na przykład płyty z surowego szarego betonu wyglądające tak, jakby były zrobione z betonu architektonicznego. Znajdziemy też takie, które doskonale imitują stare drewno, piaskowiec lub łupany kamień, stosowane w aranżacjach tradycyjnych, rustykalnych.
Płyty są bardziej praktyczne niż drobna ...
W artykule znajdziesz:
- kryteria wyboru płyt wykańczających taras
- dwie metody budowy tarasu: na konstrukcji ziemnej oraz na podporach – instrukcję budowy oraz wady i zalety obu rozwiązań
- wybór zdjęć pokazujących wykonanie tarasu za pomocą obu metod
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych